У травні курс долара різко підскочить: експерти попередили про повзучу девальвацію

Закон про ринок землі і ослаблення карантину позитивно вплинуть на курс гривні.

У травні Україну очікує повзуча девальвація до 28 грн. за долар, заявив бізнес-аналітик, експерт Європейського Аналітичного центру Вадим Бардась.

Він підкреслив, що на курс валют в Україні може вплинути і світова криза, зокрема зниження цін на енергоресурси і нафту.

"Підтримкою для гривні буде зниження цін на енергоресурси, що є наслідком продовження тренду зниження вартості нафти. Відповідна ситуація забезпечить зменшення імпорту в Україну, третина з якого становить енергетичний імпорт. Найбільшими ризиками для національної валюти є скорочення глобальної економіки і зменшення ємності ринків збуту в Азії, Європі та Близькому Сході, що відповідно призведе до зменшення валютних надходжень від експорту товарів і послуг та збільшення залежності від боргового капіталу", - зазначив він у коментарі РБК-Україна.

Він вважає, що на курс валюти в Україні вплинули й інші фактори і дав свій прогноз щодо вартості долара в Україні на травень: "У середньостроковій перспективі, враховуючи, що рішення МВФ про надання Україні додаткового валютного кредиту та обсяг резервних активів НБУ курс долара буде коливатися в коридорі 29-30 гривень. Також, підписання закону про ринок землі і ослаблення обмежень щодо ділової активності в Україні будуть позитивно впливати на курс гривні та настрої інвесторів щодо капіталовкладень в національну економіку", - резюмував експерт.

На думку кандидата економічних наук Олександра Хмелевського, підписання закону про ринок землі не буде мати впливу на курс валюти.

За його прогнозом, у травні курс буде коливатися в межах 27-28 гривень за долар: "Гривня перебуватиме під тиском через загострення економічної кризи. Вихід з карантину і активізація економічної діяльності може призвести до подальшої девальвації гривні. Підписання закону про ринок землі ніякого впливу на курс гривні не буде".

Категория:Финансы
Дата публикации:2020-05-05 10:49:15
Коментарии (0)