В Україні зменшилося виробництво молока на 4%, яєць на 3%, м’яса на 1%

За підсумками 2020 року виробництво основної продукції тваринництва скоротилося, – свідчить Держстат. Найбільше впало виробництво молока: на понад 4% – до 9 мільйонів тонн. Крім того, протягом року виробництво яєць зменшилося на 3%, а свинини – на 1%

Виробництво молока в Україні падає на 4% щорічно вже два роки поспіль. Це зумовлене, насамперед, активізацією експорту молока та молочних продуктів з Польщі, середня закупівельна ціна яких наразі така сама, як і в середньому в Україні.

Виробництво свинини зменшилося, позаяк свинарство в Україні нині є збитковим (або відпускна ціна вища за іноземні аналоги, через що немає попиту – або відпускна ціна не покриває видатки).

Одночасно за 2020 рік на 60% (до 1,5 мільйона тонн) виріс імпорт свинини з Євросоюзу та Канади, адже ціни на цей вид м’яса у Європі й Америці нині нижчі, ніж в Україні.

Переключення масового попиту на імпорт найближчими місяцями зробить свинарство ще менш вигідним, запустивши ланцюгову реакцію витіснення вітчизняного виробника з фуд-рітейлу.

Виробництво курячих яєць скоротилося після різкого подорожчання комбікормів для свійської птиці, зумовленого подорожчанням його основного компоненту – кукурудзи. Ця та інші причини також призвели до необхідності підвищувати ціни, що призвело до зменшення попиту в такому обсязі, при якому прибутки менші за видатки

При цьому в Євросоюзі й країнах Америки відпускна ціна десятка яєць найвищих розмірів (у Європі L і ХL, у США й Канаді ХL і Jumbo, у пострадянських країнах СO, СВ) не перевищує еквівалент 1 євро – а в Україні наразі ціна рентабельності вища.

Це найближчими місяцями може призвести до переорієнтації рітейлерів на імпорт яєць (такі переговори вже ведуться торговими мережами) і переорієнтації масового попиту на цю іноземну продукцію. Після цього і в цій галузі запуститься ланцюгова реакція витіснення вітчизняного виробника з масового ринку.

Категория:Пищевая промышленность
Дата публикации:2021-02-12 17:01:23
Автор:Кабельні новини
Коментарии (0)