ЄБРР прогнозує падіння ВВП України в 2020 році до 4,5%

Цьогоріч економіка України може скоротитися на 4,5%. Такий прогноз дає Європейський банк реконструкції та розвитку, повідомляє “Укрінформ”.

Проте у наступному році очікується зростання на 5% у 2021 році. Основна причина — наслідки пандемії коронавірусу (COVID-19). На думку аналітиків банку, падіння ВВП в Україні цього року є результатом обмежувальних заходів, запроваджених у межах боротьби з коронавірусом.

Зауважимо, раніше свій прогноз надали фінансисти JP Morgan. На їхню думку економічне падіння в Україні у поточному році складе до 5,1%. Зокрема, згідно з прогнозом, дефіцит поточного рахунку платіжного балансу у 2020 році становитиме 0,2% ВВП, а інфляція зросте до 3,7%.

Проте, за їхніми очікуваннями, у 2021 році український ВВП відновиться – зростання становитиме 6,3%. Як бачимо, спеціалісти з JP Morgan дають більш негативний прогноз щодо стану вітчизняної економіки цього року, проте мають більш позитивні очікування від 2021 року.

Нагадаємо, на початку травня, Європейський банк реконструкції та розвитку та Національний банк України уклали договір про здійснення валютних операцій своп гривня/долар США обсягом до 500 млн доларів США укладено на два роки з можливістю пролонгації. Таким чином це дозволить місцевому бізнесу брати в ЄБРР гривневі кредити.

Категория:Украина
Дата публикации:2020-05-14 11:45:37
Коментарии (0)