Будівництво «Північного потоку-2» може затягнутися на 2 роки — Atlantic Council
Експерти аналітичного центру Atlantic Council вважають, що будівництво російського морського трубопроводу «Північний потік-2», який Газпром будує в обхід України, може затягтися на 2 роки.

Про це повідомив директор Atlantic Council Джон Хербст під час свого виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, передає «Ліга.Бізнес».

Зокрема, Хербст зазначив, що будівництво «Північного потоку-2» без допомоги західних компаній та технологій може затягнутися на 2 чи навіть більше років.

На його думку, у разі реалізації цього проєкту, Росія отримає можливість «шантажувати країни Європи відключенням постачання газу так, які вона це робила і раніше». Він таож додав, що для України найбільше загрози становить намагання Росії політизувати питання газу, а ухилитися від цього ризик Україна може лише у разі продовження реформ на ринку газу.

Раніше у Газпромі повідомляли, що планують закінчити «Північний потік-2» до кінця 2020 року.

Зазначимо, що російський Газпром будував «Північний потік-2» для того, аби мати змогу постачати свій газ до Європи в обхід газотранспортної системи України. Проєкт на 100% належить Росії, однак Газпром залучав іноземних партнерів для участі у ньому. Серед них — провідні енергетичні компанії Німеччини, Франції та Австрії.

«Північний потік-2» — друга гілка морського трубопроводу, який Росія будує через Балтійське море від узбережжя Росії до узбережжя Німеччини. З Півночі Німеччини газ з трубопроводу мав постачатися до Центральної Європи, забезпечуючи потреби Німеччини, Австрії, Чехії та низки інших країн. У разі завершення будівництва цього трубопроводу Росія отримала б можливість повністю відмовитися від традиційних шляхів постачання свого газу, зокрема за допомогою ГТС України.

Як ми повідомляли раніше, США вимагають від компаній-підрядників, які займаються будівництвом газопроводу «Північний потік-2» згорнути роботи до 20 січня, інакше їм загрожують санкції.

21 грудня 2019 року компанія Allseas, яка будує російський морський трубопровід, оголосила про зупинку робіт через санкції США, передбачені у підписаному Дональдом Трампом оборонному бюджеті.

Добудувати газопровід в обхід санкцій США могли б російські кораблі, однак єдине судно, спроможне на це, знаходиться на Далекому Сході Росії. Для того, щоб відновити будівництво «Північного потоку-2» цьому кораблю потрібно пливти до данських вод близько 2 місяців. Попри це, у Німеччині очікують на завершення будівництва у другій половині 2020 року.

Категория:Нефтегазодобыча
Дата публикации:2020-01-24 15:34:29
Коментарии (0)