MOODY`S: НАВРЯД У 2020 РОЦІ БУДЕ РЕЦЕСІЯ, АЛЕ РИЗИКИ НАРОСТАЮТЬ

Агентство Moody`s сумнівається, що світову економіку в 2020 році охопить рецесія, проте ризики наростають. Такий висновок міститься в доповіді агентства, пише "Інтерфакс-Україна".

«Moody`s не очікує рецесії в 2020 році», але глобальна економіка «залишиться нестабільною» в наступному році «після рекордно низького глобального зростання в 2019 році після рецесії 2009 року».

Більш того, попереджають експерти рейтингового агентства, «ризики рецесії наростають на тлі невизначеності торгової політики, непередбачуваною політичною і геополітичного середовища, а простір фіскальної і монетарної політики в країнах з розвиненою економікою залишається обмеженим, щоб запобігти майбутньому спаду».

Напередодні аналітики Morgan Stanley заявили, що очікують відновлення темпів зростання глобальної економіки вже в I кварталі наступного року, припускаючи, що в цілому за 2020 рік вона додасть 3,2% проти прогнозних 3% за підсумками нинішнього року.

При цьому основним фактором уповільнення зростання світового ВВП експерти американського інвестбанку вважають торгове протистояння США і Китаю, двох найбільших світових економік.

Якраз «ослаблення торгової напруженості», вважають в Morgan Stanley, «зменшить невизначеність для бізнесу і зробить стимули монетарної політики більш ефективними».

Раніше стало відомо, що показник глобального економічного клімату, що розраховується мюнхенським Інститутом економічних досліджень (IFO), впав до мінімальної позначки за 10 років. За оцінками експертів IFO, на початку IV кварталу поточного року індекс ділової довіри становив мінус 18,8 пункту в порівнянні з мінус 10,1 пункту трьома місяцями раніше.

Нинішній рівень індикатора є найнижчим з II кварталу 2009 року, коли фінансова криза охопила майже всі регіони світу. В IFO очікують істотного уповільнення темпів зростання світової торгівлі, споживчих витрат та інвестиційної активності.

До цього Міжнародний валютний фонд (МВФ) оголосив, що світова борг досяг рекордної величини і в 2,3 рази перевищив світовий ВВП. Сума державного і приватного світового боргу становить $188 трлн, повідомила в Вашингтоні директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва на відкритті XX щорічної конференції імені Жака Полак. 

Категория:Мир
Дата публикации:2019-11-20 11:35:26
Коментарии (0)